Narodil som sa v roku 1969 a som z Hlohovca. Už od detstva ma priťahovala príroda a veci, ktoré s ňou súviseli. Hlavne drevo. Bavilo ma vyrábať z neho rôzne veci, či už to boli úžitkové predmety ako poličky, varešky alebo rôzne prívesky a postavičky.

S Fujarou som sa prvýkrát stretol ako študent pri návšteve salaša neďaleko Banskej Bystrice. Bača bol veľmi zhovorčivý a dobrosrdečný. Porozprával nám kadečo o ovečkách, o výrobe syra a nakoniec povzbudený ohnivou vodou, ktorú sme mu priniesli, sa podujal nám zahrať aj na starej vyúdenej fujare. Sedel som v kolibe pri dverách a od dymového prievanu ma štípali oči, až mi tiekli slzy. Bačovi napadlo, že ma dojíma jeho hra a tak ma dobrácky ponúkol, aby som si vyskúšal do fujary fúknuť. Hneď, ako som vylúdil prvý tón, ma tento nástroj veľmi zaujal. Mohutný tón fujary a jemné brnenie v prstoch ma očarilo natoľko, že som túžil takú fujaru mať. Keďže ako študent som nemal peniaze na takýto hodnotný nástroj, rozhodol som sa pokúsiť vyrobiť si ho sám. Trvalo veľmi dlhý čas pokiaľ som pozháňal nástroje a aspoň základné informácie o výrobe fujár. Medzičasom som si založil rodinu a tak i času na záľuby bolo menej. Prvú fujarku som vyrobil až v roku 1998. Bola to malá fujarka no zvukovo veľmi vydarená. Išlo však skôr o náhodu. Práve tento úspech ma ale povzbudil k výrobe ďalších a väčších fujár. Pri ich výrobe som sa však už stretal s mnohými problémami. Keďže Hlohovec nie je kraj, pre ktorý je fujara práve typický nástroj, nebolo sa ani s kým poradiť. Učil som sa teda na vlastných pokusoch a omyloch. Možno práve táto ťažšia cesta vo mne upevnila veľkú lásku a úctu k tomuto nástroju. Postupom času sa mi podarilo zoznámiť sa s viacerými známymi výrobcami a inštrumentalistami, ktorých som dovtedy poznal len z rádia alebo z nahrávok. Väčšinou sú to starší ľudia ako ja, no aj napriek tomu ma medzi seba priateľsky prijali. V roku 2000 sme v Hlohovci založili fujarové trio spolu s výborným fujaristom Ľubom Janecom a ďalším fujaristom a výrobcom Jankom Šulíkom. Odvtedy sa zúčastňujeme aj na rôznych folklórnych festivaloch. V roku 2002 bol v Korytárkach pri Detve založený spolok slovenských fujaristov, ktorého som členom. Pravidelne raz ročne sa stretávame. Vymieňame si skúsenosti, zahráme a zaspievame si spolu a každé stretnutie je veľmi srdečné.

V súčasnosti venujem fujarám väčšinu svojho voľného času a okrem folklórnych podujatí sa zúčastňujem aj na mnohých remeselných jarmokoch, hlavne v západoslovenskom kraji. Prezentujem svoje výrobky, predvádzam výrobu fujár a píšťal a tiež učím ľudí hrať na tieto nástroje.

Pri mojich účastiach na remeselných jarmokoch som často brával so sebou aj syna Mareka, ktorému učarovalo drotárstvo. Narodil sa v roku 1990 a svoje prvé výrobky z medeného drôtu vystavoval už ako 14-ročný. Viac o jeho výrobkoch sa môžete dozvedieť na ďalších stránkach.